• YARIM ALTIN
  3.174,00
  % 0,25
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  323702,251
  % -0,70
 • BIST 100
  %

Faizsiz Kredi Başvuru Şartları Belli Oldu

Faizsiz Kredi Başvuru Şartları Belli Oldu

Evlenmek isteyen çiftlere maddi yardım sağlamak maksadı ile düşük faiz yahut faizsiz geri ödemeli olarak verilen toplu paraya evlilik kredisi ismi veriliyor. Son vakitlerde bilhassa de pandemi hasebiyle işini kaybeden ama evlenmek isteyen çiftler bankalardan evlilik kredisi talebinde bulunmaya ve kredi fırsatlarını araştırmaya başladı. Pekala faizsiz kredi koşulları neler? Evlilik kredisi nasıl ve hangi bankadan alınır?

EVLİLİK KREDİSİ NASIL VE HANGİ BANKADAN ALINIR?

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Lideri Bendevi Palandöken, salgın sürecinde evlenme oranının düştüğünü söyleyerek, düğün dalının canlanması ve iktisadın hareketlenmesi için ‘evlilik kredisinin’ hayata geçirilmesi gerektiğini tabir etti.

TESK Genel Lideri Bendevi Palandöken yazılı olarak yaptığı açıklamada, koronavirüs pandemisi sebebiyle yaşanan ekonomik kayıpların, çiftlerin evlilik planlarını ertelemesine sebep olduğunu söyledi.

Gençlerin hayallerine kavuşması ve dalın tekrar canlanması için yeni evlenecek çiftlere dayanak verilmesi gerektiğini vurgulayan Palandöken, şunları söyledi:

“Kovid-19 nedeniyle işsiz kalan ve evlenmeye niyetlendiği halde düğün masraflarını karşılayamayacağı için bunu erteleyen çiftlerin evlilik hayalleri, ekonomik nedenler yüzünden suya düşmemeli. Yuva kurmak isteyen çiftlerin hayallerinin gerçekleşmesi, düğün dalının canlanması ve iktisadın hareketlenmesi için yeni evlenecek çiftlere sıfır faizli ve 6 ay geri ödemesiz evlilik kredisi verilmeli.

Çiftlere evlilik kredisi muştusu verilirse hem gençlerimiz dünyaevine girer hem de piyasada hareketlenme yaşanır. Yuva kuracak çiftlerin yaptığı harcamalar 415 meslek koluna birden tesir ediyor.”

Yeni evlenecek olan evlilik hazırlığı yaparken birtakım masrafları da göz ününde bulundurmaları gerekmekte. Düğün masraflarını ödemek hedefiyle bankalar tarafından evlenecek çiftlere özel kredi verilmekte. Evlilik kredisi başvurusu yapmak için bu kredi takviyesini birçok banka, gereksinim kredisi ismiyle de vermektedir. Tıpkı vakitte muhtaçlık kredisinin yanı sıra evlilik yahut düğün kredisi ismiyle, ayrıyeten dayanak uygulaması bulunan bankalar mevcuttur.

FAİZSİZ KREDİ VE EVLİLİK KREDİSİ BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Evlilik kredisi başvurusu için bankaların istediği dokümanlar şu formda:

Bir iş yerinden belli bir fiyat karşılığı çalışanlar için son maaş bordrosunun fotokopisi
3 ay içerisinde alınmış ikametgâh belgesi
Evlilik kredisinden faydalanmak için öncelikle nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi,
Gelir beyan dokümanı alınmış olması gerekiyor.
Serbest meslek sahipleri için son vergi levhasının fotokopisi
Emekli olanlar için maaş cüzdanlarının fotokopisi
Kira geliri bulunan şahıslar için, varsa tapu ve kira kontratı fotokopisi
Elektrik, su, doğalgaz, telefon üzere abonelik gerektiren bir hizmete ait olarak süreç tarihinden evvelki 3 ay içinde ve başvuranın ismine düzenlenmiş bir fatura aslı olması gerekmekte.
Aynı vakitte bankalar tarafından bunlara ek olarak birtakım evraklar, kefil yahut teminat gösterilmesini talep edebilmektedir.

YORUMLAR YAZ