• YARIM ALTIN
  3.174,00
  % 0,25
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  323473,507
  % -0,77
 • BIST 100
  %

Gün Öncesi: Banka yararları, Coinbase, Bej Kitap

Gün Öncesi: Banka yararları, Coinbase, Bej Kitap

Muharrir: Christiana Sciaudone

Investing.com – Her şey Salı günü Johnson & Johnson (NYSE:JNJ) aşısının durdurulması ve Coinbase’in yakında halka arz edilmesi ile ilgiliydi.

Bitcoin, kripto para dünyasına duyulan heyecan yayılırken listeleme öncesi rekor kırdı. Tekrar açılış ticareti, ABD sağlık yetkililerinin J&J’nin Covid-19 aşısının kullanımını durdurmasından sonra darbe aldı. Aşı olan altı şahısta az kan pıhtılaşması görüldüğü raporlandı.

Lakin FDA, kan pıhtılaşmasına yönelik incelemenin “birkaç gün” sürmesinin beklendiğini söyledi. Pfizer (NYSE:NYSE:PFE) yahut Moderna (NASDAQ:NASDAQ:MRNA) aşılarından kan pıhtılaşması görülmedi ve Lider Joe Biden, J&J olmasa da tüm Amerikalılar için kâfi aşı olduğunu söyledi. Çok şükür.

Piyasalar gün sonuna gerçek toparlandı ve yeni güne başlarken banka yararları ortasında işler bir kere daha heyecanlı olabilir.

Bugün piyasalarda bilmeniz gereken üç şey:

1. Banka yararları

Yeniden o günler geldi çattı. Zil çalmadan evvel JPMorgan Chase & Co (NYSE:JPM), Goldman Sachs & Co (NYSE:GS) ve Wells Fargo (NYSE:WFC) & Co. çıkarlarını paylaşıyor. Süreç trendlerini, daha çok alan açıldıkça ekonomik toparlanma görünümlerini ve Archegos’un yansımalarına dair her yorumu takip edin.

2. Coinbase çıkışı 

Kripto denizinde yüzmeyi denemek istiyorsunuz lakin bahtınız yoksa Coinbase’in çıkışı ilginizi çekebilir. Şirket Çarşamba günü direkt kotasyon ile sürece başlayacak ve kripto paralarla direkt bağlı bir pay senedine halkların erişimine imkan sağlayacak. Şirket geçen hafta 800 milyon dolara kadar birinci çeyrek kârı bildirmeyi beklediğini söyledi.

3. İthalat fiyatları, Bej Kitap

Ekonomistler Mart ayında ithalat fiyatlarının yükselmiş olmasını bekliyor fakat evvelki aya nazaran daha yavaş bir tempoda. Varsayımlar Şubat ayında %1,3 olan okumaya nazaran %0,9 büyüme tarafında. Fed’in Bej Kitabının ise ülke çapında ekonomik şartlarda gelişme göstermesi bekleniyor.

Kaynak: Investing TR

YORUMLAR YAZ