• YARIM ALTIN
  3.164,00
  % -0,83
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  316031,304
  % -6,35
 • BIST 100
  %

İktisat ve siyaset gündemi- 4 Mayıs 2021

İktisat ve siyaset gündemi- 4 Mayıs 2021

– Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde itimat mektubu sunacak Şili Büyükelçisi Rodrigo E. Arcos Castro, Gine Bissau Büyükelçisi Malam Mane, Arjantin Büyükelçisi Patricia Beatriz Salas ve Etiyopya Büyükelçisi Adem Mohammed Mahmud’u başka ayrı kabul edecek.

(Ankara/14.15/15.00/15.45/16.30)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, parti genel merkezinde basın toplantısı düzenleyecek

(Ankara/10.45)

2- AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş ve Genel Lider Yardımcısı Efkan Ala, “Karabağ Zaferi sonrası kelamda Ermeni soykırımı açıklamasının siyasi yansımaları ile bölgesel barış ve istikrara etkileri” bahisli çevrim içi konferansa katılacak.

(Ankara/14.00)

3- İçişleri Bakan Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı, bakanlık konferans salonunda “Aylık Basın Bilgilendirme Toplantısı” düzenleyecek.

(Ankara/10.15)

İKTİSAT

1- Güç ve Doğal Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası Lideri Odile Renaud-Basso ve heyetiyle görüntü konferans tekniğiyle görüşecek.

(Ankara/15.30)

2- Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, şubat ayına ait finansal kesim dışındaki firmaların Döviz varlık ve yükümlülükleri ile nisan ayına ait gerçek efektif döviz kurunu açıklayacak.

(Ankara/14.30)

3- Hazine ve Maliye Bakanlığı, 13 ay ve 4 yıl vadeli devlet tahvillerinin ihraç ihalelerini gerçekleştirecek.

(Ankara)

DÜNYA DİPLOMASİ

1- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Slovenya Dışişleri Bakanı Anze Logar’la baş başa ve heyetler ortası görüşmelerin akabinde ortak basın toplantısı düzenleyecek, Slovenya Cumhurbaşkanı Borut Pahor ile Slovenya Başbakanı Janez Jansa tarafından kabul edilecek.

– Çavuşoğlu, Bosna Hersek’i ziyareti kapsamında ise Kovaçi Şehitliği’ni ve Bosna Hersek’in birinci Cumhurbaşkanı Aliya İzzetbegoviç’in kabrini ziyaret edecek, Bosna Hersek Dışişleri Bakanı Bisera Turkovic tarafından verilecek iftara katılacak.

(Lübliyana/Saraybosna)

2- G20 Periyot Lideri İtalya’nın mesken sahipliğinde G20 ülkeleri turizm bakanları toplantısı görüntü konferans prosedürüyle yapılacak.

(Roma)

ŞİMDİKİ

1- Dünya genelinde Kovid-19’a ait gelişmeler takip ediliyor.

Kaynak: Bloomberg HT

YORUMLAR YAZ