• YARIM ALTIN
  8.130,00
  % -0,34
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  2244924,158
  % 1,51
 • BIST 100
  %

İş dünyasından depremzedeler için güç birliği iletisi

İş dünyasından depremzedeler için güç birliği iletisi

Ülkeyi sarsan 10 vilayette hissedilen ve 912 kişinin ömrünü yitirmesine yol açan sarsıntıların akabinde iş dünyasından takviye ve güç birliği bildirisi geldi.

Taziye, takviye ve işbiliği iletileri özetle şöyle:

TOBB Lideri Rifat Hisarcıklıoğlu:

Depremden etkilenen vilayetlerimiz için Oda ve Borsalarımızla uyum içinde çalışıyoruz. İş dünyası olarak dün olduğu üzere bugün de milletimizin, devletimizin yanında olacağız. Vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dilerim. Gün birlik olma günü.

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Lideri Şekib Avdagiç:

Kahramanmaraş’ta 7,4 ve Gaziantep’te 6,5 ile 6,4 büyüklüğünde sarsıntılarla hem de şiddetli kış koşullarında çok büyük bir acı yaşıyoruz. Büyük fedakarlıkla sürdürülen kurtarma çalışmalarını ve gelişmeleri dikkatle ve ıstırapla takip ediyoruz. Milletimizin başı sağ olsun. İstanbul iş dünyası olarak acılarımızın en süratli halde sarılması için bölge halkımızın ve devletimizin her türlü yardımla yanında olacağız.

İstanbul Sanayi Odası (İSO) Lideri Erdal Bahçıvan:

İlk andan itibaren zelzelenin tesirlerinin yaşandığı tüm vilayetlerimizde devletimizin başlattığı arama kurtarma çalışmalarının en süratli biçimde muvaffakiyete ulaşmasını ve yaralı vatandaşlarımızın bir an evvel sıhhatlerine kavuşmalarını temenni ediyoruz.
Depremin yaralarının en kısa müddette sarılabilmesi için devletimizin yaptığı çalışmalara takviye olmaya, çatı kuruluşumuz TOBB’un uyumunda hazır olduğumuzu ve yaraların sarılması çalışmalarında üzerimize düşen her türlü sorumluluğu alacağımızı söz etmek istiyorum.
Son olarak ülkemizin ne yazık ki doğudan batıya, kuzeyden güneye dünyada depremselliğin en fazla olduğu fay çizgilerinin üzerinde bulunduğu gerçeğinin bir sefer daha altının çizilmesi ve bu gerçekle ilgili en tesirli tedbirleri alma gereğini bir defa daha hatırlatarak; geçmiş olsun Türkiye diyoruz.

TÜSİAD Lideri Orhan Turan:

Tüm ülkemize geçmiş olsun. Zelzelede hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum.

MÜSİAD Lideri Mahmut Asmalı:

MÜSİAD olarak, zelzeleden etkilenen bölgelerde bulunan şubelerimiz nezdinde gelişmeleri yakından takip ediyoruz.
Bununla birlikte oluşturulan MÜSİAD Kriz Masası ile ilgili makamlarımızla tam uyum halinde sarsıntıdan etkilenen vatandaşlarımız için çalışmalarımızı başlattık. MÜSİAD Gaziantep Şube Binamız tüm depremzedelerimize açıktır.

TÜRKONFED Lideri Süleyman Sönmez:

Deprem gerçeğiyle tekrar yüzleştiğimiz bir gün daha… Meydana gelen sarsıntıdan etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.

İstanbul Ticaret Borsası Lideri Ali Kopuz: Maalesef büyük bir felakete uyandık. Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve birçok vilayetimizi çok önemli etkileyen zelzelede bütün dualarımız göçük altındaki kardeşlerimizin kurtarılabilmesi için. Milletimize çok geçmiş olsun.

Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Lideri Seçkin Yorgancılar: Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve birçok vilayetimizi etkileyen yıkıcı zelzele nedeniyle vatandaşlarımıza, ülkemize çok büyük geçmiş olsun. Can kayıplarımız var, başımız sağolsun. Tüm imkanlarla, planlı bir seferberlikle sürecin yürütülmesini umuyorum. Artık birlik vakti. Ne gerekiyorsa yapmaya hazırız

Kocaeli Sanayi Odası Lideri Ayhan Zeytinoğlu:

Kahramanmaraş merkezli olan ve çok sayıda etraf vilayette hissedilen 7,4 büyüklüğündeki zelzeleyle sarsıldık. Kalbimiz de aklımız de zelzele bölgesinden gelecek düzgün ve umutlu haberlerde…

Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) Koordinatör Lideri Jak Eskinazi:

Deprem anından itibaren İzmir iş dünyası ve Türkiye İhracatçılar Meclisi bünyesindeki 61 ihracatçı birliğimiz yaraları sarmak için çırpınıyoruz. Birinci etapta; kışlık giysi, çorap, iç giysi, kışlık ayakkabı, bot, battaniye, polar, uyku tulumu, kuru besin ve bebek bezi talebi geldi. Bu gereçleri bağışlayacak üyelerimizden toplamak için bir depo kiralıyoruz. Bu depoda toplanacak malzeleri AFAD uyumunda, AFAD’ın istediği noktalara teslim edeceğiz. Kısa müddet içinde bu bahiste ayrıntılı bir duyuruya çıkacağız.

Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB) Koordinatör Lideri Fikret Kileci:

İstanbul’dan Gaziantep’e gitmeye çalışıyorum. Ailemizde, çalışanlarımızda ve birlik personelimizde sorun olmadığı bilgisini aldık. Fakat birtakım tanıdıklarımızdan ve etrafımızdan duyduğumuza nazaran 80-100 civarında yaralı var.

Kaynak: Bloomberg HT

YORUMLAR YAZ
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.