• YARIM ALTIN
  3.193,00
  % -0,40
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  334334,593
  % -4,51
 • BIST 100
  %

OmicronVaryantının Yeni Belirtisi Çıktı

OmicronVaryantının Yeni Belirtisi Çıktı

OmicronVaryantının Yeni Belirtisi Çıktı

İngiltere’de covid-19 virüsüne yakalanan kişilerin, verilerinin toplanması ile beraber yapılan çalışmalar sonrasında Omicron varyantının yeni belirtilerinin çıktığı açıklandı. Son dakika haberlere göre belirtiler, özellikle el ve ayaklar için risk teşkil ediyor.

Uzmanlar Uyardı El Ve Ayaklara Dikkat!

Türkiye’de Covid-19 sonrasında geliştirilen hayatevesığar uygulamasının farklı bir benzerin İngiltere Birleşik Krallığı’nda Zoeseptum çalışma uygulaması olarak bulunmakta.Uygulama sonrasında yaygınlaşan omicran varyantı ile ilgili yeni belirtilere rastlanıldı.Omicron varyantına yakalanan kişilerin yaşadıkları ve tespit ettikleri semptomların her biri, uygulamada bildiriliyor. Bu bildiriler sonrasında semptomların artış göstermesi, koronavirüs ve diğer omicron varyantının şüphe uyandıran semptomları belirlendi. Konuyla ilgili haber sonrasında uzmanlar hastalığa yakalandığını şüphelen kişilerin el ve ayaklarına dikkatlice bakması gerektiğini söyledi.

El Ve Ayaklarda Kabarcıklar Oluşuyor

Omicron varyantı ile ilgili yapılan son bulgular sonrasında hastalar bu vürüse yakalandığında, şüpheleniyorlar. Bunun öncesinde el ve ayaklarınadikkatli bir şekilde incelemeli. El ve ayaklarda küçük kabarcıklar ile başlayıp sonrasında artan kabarcıklar omicron varyantının bir belirtisi.

OmicronVaryantı Cilt Hastalığı Mı Oluşturuyor?

Omicron varyantı İngiltere’deki uygulamada, bu rahatsızlığa yakalanan kişilerin bildirileri üzerini daha detaylı olarak incelenmeye başladı. Gerekli incelemeler ve araştırmalar sonrasında hafif geçeceği düşünülen omicron varyantının kişilerle cilt hastalığı meydana getireceği de söyleniyor. El ve ayaklarda başlayan kabarcıklar ilk olarak kişide kaşıntı ile beraber şekilleniyor. Sonrasında el ve ayakların belirli bölgelerinde küçük kabarcıklar, kaşıntıyı daha da arttırdığı gibi bu rahatsızlığın en önemli belirtisi olduğu öne sürüldü. Konuyla ilgili haberler sonrasında araştırma grubuna gelen şikayetler arasında, yeni bir cilt rahatsızlığının olabileceği de ilave edildi. Bu virüsün dirsek, diz, el ve ayakların üzerinde başladığına dikkat çekildi.

 

YORUMLAR YAZ