• YARIM ALTIN
  3.174,00
  % 0,25
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  323303,428
  % -0,99
 • BIST 100
  %

Uber ve Moderna düşüşte; AB InBev yükseliyor

Uber ve Moderna düşüşte; AB InBev yükseliyor

Müellif: Peter Nurse 

Investing.com

Anheuser Busch Inbev (BR:ABI) ADR %5,1 yükseldi. Birinci çeyrek sonuçları, karantinalara karşın beklentilerin üzerinde geldi. Ayrıyeten Carlos Brito’nun CEO vazifesinden ayrılarak yerine Kuzey Amerika ünitesinin yöneticisinin geleceğini bildirdi.

Uber (NYSE:UBER) %3,9 kaybetti. Paylaşımlı seyahat işi yapan şirket, ABD’li şoförlere ödeme yapacağını söyleyerek maliyetlerde artışa işaret etti.

Moderna (NASDAQ:MRNA) %5,3 kaybetti. Biten idaresi, salgın devam ederken Covid-19 aşıları için fikri mülkiyet haklarında muafiyet konusunu tartıştı. İlaç üreticisi, Covid-19 aşısı için 2021 satış iddiasını %4,3 yükseltti.

Regeneron (NASDAQ:REGN) %0,9 kazandı. İlaç üreticisi, göz ilacı Eylea’ya olan talebin güçlü bir formda artması ve egzama ilacı Dupixent satışlarındaki güçlenme sayesinde birinci çeyrek kârında %78 artış raporladı.

ViacomCBS (NASDAQ:VIAC) %2,8 artış gösterdi. CBS’de yayınlanan Muhteşem Bowl yayını sayesinde bağlı kuruluş fiyatlarındaki ve TV reklamcılığındaki artış sayesinde birinci çeyrek geliri iddiaları aştı.

Norwegian Cruise Line (NYSE:NCLH) %3,7 geriledi. Birinci çeyrek geliri, seferlerin ertelenmesi yüzünden birinci çeyrekte %99’dan fazla düşüş yaşadı ve 2022’nin birinci yarısı için yapılan rezervasyonların, salgın öncesindeki düzeylerin üzerinde olduğu belirtildi.

PayPal (NASDAQ:PYPL) %5,4 yükseldi. Online ödeme sağlayıcısı, en güçlü birinci çeyreğini raporladı.

Etsy (NASDAQ:ETSY) %11 kaybetti. E-ticaret perakendecisi, geçen yıl salgının tesirindeki sonuçlara kıyasla ikinci çeyrekte platformundaki mal satışlarının yavaşlamasını beklediğini söyledi.

Zynga (NASDAQ:ZNGA) %5,5 kazandı. Oyun geliştiricisi birinci çeyrekte güçlü sonuçlar paylaştı ve taşınabilir reklam ve para kazanma şirketi Chartboost’u 250 milyon dolara alma konusunda anlaştı.

Fastly (NYSE:FSLY) %18 geriledi. Çeyrek devir için zara raporladı, görünümü hayal kırıklığı yarattı ve CFO’sunun ayrılığını duyurdu.

Sunrun (NASDAQ:RUN) %7 artış yaşadı. Çeyrek periyottaki kaybını azaltarak tüm yıl kılavuzunu yükseltti. CEO ve kurucu ortak Lynn Jurich, “bu yıl şirket tarihinin en güzel yılı olma yolunda” dedi.

Peloton (NASDAQ:PTON) %1,6 kaybetti. Şirket, çok sayıda yaralanma ve bir çocuğun kaza ile öldüğü raporlarına karşın antrenman makinelerini kullanmayı bırakmak için “hiçbir neden” olmadığını söylemesinin üzerinden yalnızca birkaç hafta geçtikten sonra U dönüşü yaparak koşu bantlarını geri çağırdığını duyurdu.

IBM (NYSE:IBM) %0,5 yükseldi. Teknoloji devi, günümüzün dizüstü bilgisayarlarının ve telefonlarının birçoklarında kullanılan ana akım 7 nanometre çiplerden %45 daha süratli olabileceğini söylediği 2-nanometre çip üretim teknolojisini açıkladı.

Kaynak: Investing TR

YORUMLAR YAZ